עצות אחרי תאונה קלה

פורום רכב כללי - מוטוריקה, ספורט מוטורי וכל מה שמריח בנזין
רפאל
חבר מועדון

עצות אחרי תאונה קלה

הודעהעל ידי רפאל » 15:28 ,31 דצמבר 2012, ב'

לפני כשעה התנגשתי בסוזוקי אלטו, בכיכר ליד הבית. לסוזוקי נגרם שבר בפינת הפגוש האחורי. לי יש שריטות ושיפשופים על הפגוש הקידמי ושריטה בפנס. אשמח לקבל עצות להמלצות לגבי ההנהגות מול בעלת הסוזוקי, חברות הביטוח וכו'. התקשרתי עכשיו לסוכן שלי (אלמוג), אבל מי "שמטפלת בתביעות" תהיה רק מחר ותחזור אלי.
כשיצאתי מהמכונית שלי הפעלתי מייד את האייפאד והקלטתי את כל חילופי הדברים. הנהגת מסכימה איתי שהארוע לא נגרם באשמתי, אבל לא מציינת שקרה באשמתה. בין השורות של הדברים שלה אפשר להבין שהיא מתכוונת לברר את עלות התיקון ולתת לי את האפשרות לשאת בעלות מבלי לערב את חברות הביטוח, כלומר, מבחינתה גם היא לא אשמה.
יש טעם שאני אתבע את הביטוח שלי? שלה? אם יקבע שהיא אשמה, יש לזה השלכות על עלויות הביטוח שלי בשנים הבאות (רישום תביעות)?

תאור כללי של המקרה:
נכנסתי לכיכר כשאני מתכוון לפנות שמאלה - לצאת ביציאה השלישית. מול היציאה השניה הנהגת נכנסה לכיכר כשהיא לא נותנת לי זכות קדימה, והתכוונה לצאת מייד ביציאה הראשונה מבחינתה - לפנות ימינה. במילים אחרות היא ממש נכנסה לי "מתחת לגלגלים". לא היה קורה כלום אלמלא הולך רגל שחצה את הכביש בכיוון היציאה שלה מהכיכר ואילץ אותה לבלום מייד כשעמדה לפני. בלמתי אחריה, אבל לא היה לי סיכוי לחמוק מפגיעה. כמו כן, הכביש היה רטוב וחלקלק בגלל השקיה באזור ומעט חול. צילמתי את הנאים האלה.

סמל אישי של המשתמש
אסף
חבר מועדון

Re: עצות אחרי תאונה קלה

הודעהעל ידי אסף » 15:47 ,31 דצמבר 2012, ב'

ממה שאני מצליח להבין היא ניסתה ״לגנוב״ את התור שלך
לסיבוב בכיכר והיא אשמה, אבל קח בחשבון שתמונות של טמבון אחורי
שלה וטמבון קדמי שלך פגועים לא מעמיד אותך באור חיובי מדי
אם תלך לבית משפט תמיד יכולות להיות הפתעות אבל לא בטוח שלטובתך
אין אפשרות לסכם איתה שכל אחד ישלם על הנזק ברכב שלו?? כי היא מסכימה שאתה לא אשם וחושבת שגם היא לא אשמה...
בכל מקרה העיקר שזה נגמר ברמת הפחח
אל תבכה כמו תינוק
על מה שעשית כמו גבר

סמל אישי של המשתמש
רועי_צוקרמן
משתמש רגיל

הודעהעל ידי רועי_צוקרמן » 15:47 ,31 דצמבר 2012, ב'

אם הסיבה היחידה שפגעת בה היא הבלימה שלה להולך הרגל, אז כנראה שלא שמרת מרחק כראוי ממנה אחרי שזיהית שהיא נדחפת.

יחד עם אופי הפגיעה ולמרות שעל-פניו משתמע שהיא לא בדיוק הייתה צדיקה (נדחפה לפניך במרחק קצר יחסית), יש לך חלק
נכבד באשמה. אני כותב את זה לא כעצה משפטית או חלילה כדי לתקוף אותך, אלא כעצה לך כנהג - להיות להבא מרוכז יותר בנעשה
לפניך (מכונית שנדחפת בישראליות + הולך רגל ביציאה מהכיכר). אפילו אם זה אומר שצריך "למחול על הכבוד" ולהאט כדי לתת
למישהו שנדחף להיכנס לפניך בכיכר כשאתה כבר בתוכה.
או במילים אחרות - לצאת פראייר בשביל למנוע את התאונה במקום לצאת הצודק בתאונה שיכלה אולי להימנע.

לשם השוואה - אם היית פוגע בה מהצד כשהיא רק נכנסת לכיכר בגלל שהיא לא איפשרה לך לבלום בזמן, זו הייתה סיטואציה אחרת
בה אשמתה הייתה ברורה יותר.

לגבי נושא הביטוח - אם תתבע את הביטוח ויוחלט שהיא אשמה, זה לא ישפיע על היסטוריית התביעות שלך, לא תידרש לשלם השתתפות
עצמית והפרמייה לא תעלה.

במידה והיא לא מודה באשמה ואתה לא בטוח שתצליח להוכיח שהיא אשמה, ואם הנזק אינו משמעותי, ייתכן ועדיף לסגור את העניין כפי
שהיא הציעה - בפיצוי מוסכם על שני הצדדים ללא הגשת תביעה.

סמל אישי של המשתמש
Mk4
חבר מועדון

הודעהעל ידי Mk4 » 16:13 ,31 דצמבר 2012, ב'

מרגיז ללא ספק אבל נדמה שרועי צודק.
ללא יכולת להוכיח אשמה הפתרון הטוב ביותר הוא פתרון בהסכמה.

סמל אישי של המשתמש
senda
ועדת ביקורת
יצירת קשר:

הודעהעל ידי senda » 16:44 ,31 דצמבר 2012, ב'

רועי_צוקרמן כתב:

לגבי נושא הביטוח - אם תתבע את הביטוח ויוחלט שהיא אשמה, זה לא ישפיע על היסטוריית התביעות שלך, לא תידרש לשלם השתתפות
עצמית והפרמייה לא תעלה.

בכל מקרה שהנהג יתבע את הביטוח שלו - הפרמיה תעלה והוא ישלם השתתפות עצמית. מה שהוא צריך לעשות זה לתקן את הרכב ולתבוע את הביטוח של הנהגת. ככה אין השתתפות עצמית, היעדר התביעות נמשך ובתקווה שבית המשפט ישפוט לטובתך.

מה שברור, כמו שקודמי ציינו, הסיכוי שלך לנצח בבית המשפט הינו קטן ביותר (תלוי גם בדברי האשה שנשמח לדעת מה בדיוק הם היו).

פגיעה ברכב שלפנייך במעגל תנועה... תמיד יקושר ישירות לחוסר שמירת מרחק.

רפאל
חבר מועדון

הודעהעל ידי רפאל » 16:51 ,31 דצמבר 2012, ב'

אני מבין מה שאתם אומרים, אבל הסיטואציה לא פשוטה כמו שרועי תאר. לא יכולתי לשמור מרחק. אני נוסע בתוך הכיכר (מהירות נמוכה מאוד - אני מכיר את המקום ויודע שהוא לא הכי סימפטי), מגיע סמוך לרחוב הכניסה שלה לכיכר, היא רואה אותי, המבט שלנו אפילו מצטלב לרגע, ואז היא נכנסת, נוסעת מטר ופשוט נעמדת לפני. אין לי זמן לשמור ממנה מרחק. ברגע שהיא לפני, היא בולמת בחוזקה. זה לא מקרה של אני נוסע מאחור והיא לפני. היא בצד, נכנסת ונעצרת. מסוג המצבים שנהג סביר לא יכול לצפות להם, כי כשחותכים אותך בד"כ ממשיכים הלאה. אף אחד לא נדחף לפניך כדי לעצור לך מתחת לגלגלים. כשאמרתי לה שאני לא חושב שזו היתה אשמתי, היא ענתה משהו כמו "ברור... אבל לא היתה לי ברירה, הייתי חייבת לבלום, הוא פתאום קפץ לי". זה מוקלט, אבל אני מקווה לא להגיע למצב שההקלטה הזו תידרש. תנאי הכביש הבעיתיים אגב, אולי תרמו משהו למרחק הבלימה שלי, אבל אני לא חושב שיכולתי לבלום לפני הפגיעה - זה היה מאוד לא צפוי.
רועי, לא היה פה קטע של להיות פראייר או צודק או חכם. אני הפראייר הקבוע בכיכר הזו ובכיכרות סביבה ואני מודע לזה. זו בחירה. אנשים פה נכנסים לכיכרות לפי הכלל של האסרטיבי מנצח. אתה יכול לעמוד חצי מטר לפני כניסה לכיכר ומכונית שרחוקה ממנה 5 מטרים, פשוט מאיצה כשהיא מתקרבת ועוברת על האף שלך. תרבות ערסית במיטבה, אבל אני לא משחק את המשחק הזה. שיעברו.

אני לא מתכוון לתבוע ממנה את הנזקים שלי כי הם קלים ואני לא מתכוון לתקן אותם בטווח המיידי. אבל אני גם לא מתכוון לקבל את האשמה ולשלם עבור הנזק שלה.
תודה על ההתיחסות ואשמח לקרא עוד.

סמל אישי של המשתמש
רועי_צוקרמן
משתמש רגיל

הודעהעל ידי רועי_צוקרמן » 21:01 ,31 דצמבר 2012, ב'

אתה עושה בחוכמה (לגבי הלא להיכנס למלחמות האגו על הכביש).
לגבי ההקלטה - לא בהכרח מחזקת אותך, כי אם היא תבחר להאשים את הולך הרגל אז יש תקדימים לכך, ובמקרה כזה רכב שבולם בלימת
חירום ונכנסים בו מאחור, השופטים נוטים להאשים את הנהג מאחור באי-שמירת מרחק.

לגבי הפרקטיקה המשפטית ומחשבות על להודות באשמה - זה בוודאי ובוודאי לא הייתי עושה, גם אם "תרמת" את חלקך לתאונה לא מגיע
לגברת גם שתגיש את הראש על מגש של כסף :wink:
בדיוק כמו שלך יהיה קשה להוכיח שהיא אשמה, כנראה שגם לה זה לא יהיה ממש קל - אז סיכוי טוב שהיא תוותר על התענוג.

בכל מקרה, נשמע שבסך הכל כל יצאת בנזק מינורי. אני מאחל לך שהגברת למדה את הלקח מהטעות שלה ותתקן את הנזק לבד, שלא תשמע
ממנה, ושבכך ייגמר הסיפור.

סמל אישי של המשתמש
senda
ועדת ביקורת
יצירת קשר:

הודעהעל ידי senda » 9:44 ,1 ינואר 2013, ג'

אם אתה לא מתכוון לתקן את הנזקים המינוריים שלך אז מצבך פשוט מאוד.

תכריז רישמית שכיוון שהיא אשמה בתאונה ושאתה לא משלם כלום.

הפרוצדורה של לקחת שמאי, ללכת לבית משפט ולהמתין שנה לפחות - מבלי להיות בטוח שהיא תקבל את הכסף מרתיעים בדרך כלל את כל האנשים המטופשים האלו...

קרה לי כבר פעם שנגעתי ברכב ושרטתי אותו קלות. הייתי מוכן לשלם את הנזק אבל בעל הרכב דרש 1500 ש"ח מתוך ידיעה שזה בערך המחיר של ההשתתפות העצמית שלי. לא הייתי מוכן לשלם, בזמנתי אותו לתבוע ובסוף הבחור יצא בלי כלום!

סמל אישי של המשתמש
guy_pz
חבר מועדון

הודעהעל ידי guy_pz » 15:19 ,2 ינואר 2013, ד'

אם בנהיגה נכונה עסקינן בכיכר עם שני נתיבים :
- הנתיב הימני הוא ליציאה וכניסה מ\אל הכיכר
- הנתיב השמאלי להמשך נסיעה בכיכר
נסיעה באופן שכזה היא היעילה ביותר ("ניצולת" מקסימלית של הדרך\כיכר) .

ולכן, אם בכיכר שדיברת עליה אתה רצית לצאת ביציאה השלישית עליך היה לנסוע בנתיב השמאלי (אם היה כזה כמובן) .
והגברת פשוט נכנסת לימני ויוצאת מיד גם גן מהימני.

ללא ספק מקרה מרגיז ... (בגלל נהגת לא אחראית שנכנסה לך למרווח הבטחון ששמרת לבלימה)

נסיעה בטוחה לכולם ...

חזור אל “רכב כללי”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 5 אורחים